Széchenyi 2020
Kamatmentes újraindítási gyorskölcsön
Széchenyi 2020
Széchenyi 2020

GyIK

Kik a megváltozott munkaképességű személyek?

Megváltozott munkaképességű személy, aki

» tovább

Ki az akkreditált munkáltató?

Akkreditációs eljárás alapján kiadott rehabilitációs akkreditációs tanúsítvánnyal rendelkező szervezet vagy személy

» tovább

Mit jelent a tartós foglalkoztatás?

A megváltozott munkaképességű munkavállaló munka készségének, egészségi állapotának, testi és szellemi képességeinek termelő, szolgáltató tevékenység biztosítása mellett, védett körülmények között, munkaviszony keretében történő megőrzése, fejlesztése.

» tovább

Mi nevezünk tranzit foglalkoztatásnak?

A rehabilitálható munkavállaló védett körülmények között, termelő, szolgáltató tevékenység biztosítása mellett történő felkészítése a nyílt munkaerő-piacon történő foglalkoztatásra. A tranzit foglalkoztatás célja akkor valósul meg, ha a megváltozott munkaképességű munkavállaló a tranzit foglalkoztatást követően legalább 6 hónap folyamatos foglalkoztatás keretében a nyílt munkaerő-piacon végez munkát.

» tovább

Hány órában dolgozhatnak a megváltozott munkaképességű munkavállalók?

Napi 4, 6, 7 vagy akár 8 órában is dolgozhatnak. A munkaidő nem egységes, függ az egyén egészségi állapotától, a személyes vállalástól, illetve a munkakör jellegétől.

» tovább

Kikkel dolgozunk együtt a nemzetközi projektekben?

Egyetemekkel, felnőttképzési intézményekkel, civil szervezetekkel, önkormányzatokkal.

» tovább

Honnan kerülnek ki együttműködő partnereink?

Az uniós országokból és az EU társult tag Törökországból.

» tovább

Mi a jellemző a nemzetközi együttműködéseinkre?

Egytől egyig uniós finanszírozású, innovatív projektek, és általában 2-3 évig tartanak.

» tovább

Kik vehetnek részt egy nemzetközi projektben?

Szükséges hozzá megfelelő referencia, eredmény, ajánlás. A résztvevők közé nagyon nehéz bekerülni, és ha valamit nem jól csinálsz, nagyon könnyű kikerülni onnan.

» tovább

Melyek a fő pályázó kötelességei?

A főpályázó az a szervezet, a lead, amely a pályázat elszámolásáért, lebonyolításáért, teljes adminisztrációért, felelős.

» tovább

Mit értünk soft skillek alatt?

Mindazok a fejleszthető képességek (pl.: rugalmasság, együttműködési készség, kommunikáció, flexibilitás, mobilitás, érzékenység, empátia, problémamegoldó-képesség), amelyek a szakmai tudáson felül alapvetően meghatározzák a munkavállaló beilleszkedési-, motiválhatósági-, kezelhetőségi-, kreativitási jellemzőit. Az európai munkaerőpiac egyes részen ma már fontosabb, mint a megszerezhető készségek.

» tovább

Mik azok a hard skillek?

A mérhető, igazolható készségeink (diplomák, oklevelek). Ide tartozik a szakirányú végzettség, a technikai kompetenciák, minden, ami vizsga útján megszerezhető, tehát amiről papírunk van, illetve a szakmai tapasztalat is, melyről az állásinterjú során számot adunk.

» tovább

Mi a blended learning tananyag?

Vegyes típusú képzési modell, az alkalmankénti személyes találkozó (előadás/konzultáció) és az e-learning (maximum 3 perces oktató videók, feladatok, chatszobás tanári segítség) eredményes ötvözete az adott partnerség minden nyelvére lefordítva. A Human Profess eszköztárában 10 éve megtalálható, egy francia kolléga, Laurent ötlete alapján; a hazai felnőttképző intézmények most kezdik felfedezni. Több projektben is használjuk.

» tovább

foglalkoztatás

Az elmúlt időszakban a szociális és az egészségügyi szférában, a foglalkoztatás és a képzés területén is egyre nagyobb teret nyertek a pályázatok, s a jövőben is több forrás nyílik meg e célok támogatására. Korántsem könnyű azonban eldönteni, hogy egy-egy projektötlet megvalósításához milyen kiíráson érdemes elindulni, s miként kell a pályázatot nyerésre esélyes módon elkészíteni.

Tudjon meg többet!

képzés

A megjelenő pályázatokat folyamatosan monitorozó, nemzetközi tapasztalatokkal rendelkező pályázatíró cégként abban segítünk, hogy éppen arra a kiírásra és éppen akkor pályázzon, amire és amikor a siker érdekében szükséges.

Tudjon meg többet!

hazai és nemzetközi projektek

Az EU-ban a szociális és az egészségügyi szférában, a foglalkoztatás területén számos kipróbált, hatékony módszer segíti a szervezetek, s így ügyfeleik életét. Ezek jelentős része Magyarországon is használható tudást és gyakorlatot jelenthetne, pályázatokkal támogatott „honosításukat” azonban sok esetben hátráltatja, hogy megfelelő tapasztalat híján a honi szervezetek tartanak a külföldi partnerekkel való együttműködéstől. Segítségünkkel rizikómentesen kereshetnek kapcsolatot és pályázatot az adódó lehetőségek kihasználásához.

Tudjon meg többet!